Porozumění významu fialového motýlka nalepeného poblíž novorozence.

Millie Smith a Lewis Cann byli nesmírně šťastní, když zjistili, že budou rodiči. Millie měla pocit, že čeká dvojčata, stejně jako mnoho členů její rodiny, a ten pocit se ukázal jako správný.

Lékařské testy potvrdily, že opravdu čekají dvojčata, ale také zjistili, že jedno z dětí možná nepřežije.

Když Millie porodila ve 30. týdnu těhotenství, zjistili, že jedna z jejich dcer trpí stavem nazvaným anencefalie, což znamená, že mozek a mícha dítěte se nevyvinuly správně. Bylo jim také řečeno, že toto dítě bude žít jen velmi krátkou dobu.

Vědouce to, chtěli Millie a Lewis svému dítěti dát jméno, než se s ním museli navždy rozloučit. Vybrali jméno Skye. Věřili, že toto jméno jim vždy připomene jejich dítě, jako když se dívají na nebe.

„Věděli jsme, že Skye potřebuje mít jméno ještě před tím, než se narodí,“ řekla Millie. „Věděla jsem, že přežije jen několik sekund nebo minut, a chtěla jsem, aby měla jméno v tomto čase.“

Skye žila pouze tři hodiny, ale její rodiče si každou chvíli s ní cenili.

 

Poté, co Skye zemřela, pár obdržel podporu od zvláštní porodní asistentky a soukromé místnosti, kde mohli trávit čas se svým dítětem. Nicméně, jakmile Skye odešla, lidé přestali o ní mluvit, což velmi znepokojovalo Millie.

„Většina sester věděla, co se stalo, ale s časem lidé přestali zmiňovat Skyi. Asi po čtyřech týdnech se všichni chovali, jako by se nic nestalo, a ostatní rodiny kolem mě nevěděly o naší situaci,“ vzpomínala Millie.

Zatímco její druhé dítě, Callie, bylo stále v jednotce intenzivní péče o novorozence (NICU), jiná matka, která měla dvojčata, poznamenala, jak šťastná je Millie, že nemá dvojčata, aniž by věděla o ztrátě Millie.

„Nikdo nevěděl o Skyi, a komentář byl nevinný, myšlený jako vtip… Neznali moji situaci, že jsem měla jednou dvojčata. Ale ten komentář mě opravdu zranil. Vyběhla jsem z místnosti v slzách, a oni nechápali proč. Nemohla jsem jim říct, co se stalo. Jednoduchý nálepka by situaci vyřešila.“

 

Toto byl okamžik, kdy Millie dostala nápad vytvořit nálepky na inkubátory, které by indikovaly ztrátu jednoho nebo více dětí v sadě dvojčat či trojčat. Vybrala design fialového motýlka, protože tento symbol reprezentuje děti, které zemřely, a fialová barva je vhodná jak pro chlapce, tak pro dívky.

Dnes se její iniciativa rozrostla do nadace nazvané Nadace Skye High, která podporuje iniciativu fialového motýlka. Pomohli tuto myšlenku rozšířit do nemocnic v mnoha různých zemích.

Merchandise fialového motýlka zahrnuje různé dárky a doplňky.

„Nemohu tomu zabránit, ale čím více podpůrných skupin dokážeme vytvořit a věcí, jako jsou nálepky, které můžeme použít, tím lépe to bude. Je to nejtěžší věc, se kterou se někdo musí vyrovnat,“ řekla Millie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet