11 VELMI ZVLÁŠTNÍCH DOMŮ, KTERÉ SE JEJICH MAJITELÉ SNAŽILI SKRÝT PŘED CIZÍMI LIDMI

Lidé mohou udělat cokoli pro své soukromí. Podívejte se na těchto 11 zvláštních domů skrytých před zvědavými zraky! Budete šokováni, když uvidíte, jaké neobvyklé domy existují na světě.

Často lidé žijí v betonových klecích metropole a celý život sní o domě u moře. Někteří si však svůj sen přece jen splní. Pokud máte touhu skrýt se před zvědavými zraky a strávit život v samotě, udělejte to! Vše bude záviset na finančních možnostech, ambicích, kreativitě a troše misantropie. Poslední faktor nelze zanedbat, protože ne každý se může úspěšně skrýt před zvědavými zraky.

Tento výběr fotografií osloví ty, kteří by chtěli žít v osamocené chatě a zároveň si udržet pohodlné podmínky.

 1. Hobbití dům, USA, Texas Tato stavba silně připomíná zemljanku. Nicméně je to skutečný dům, který se nachází 2 m pod zemí. Je dobře skrytý před zvědavými zraky. Dům má vše potřebné pro pohodlný život, a dokonce má i malý bazén na zahradě. 
 2. Rezidence v kaňonu, USA, Utah Některé manželské páry strávily celý svůj život snahou o osamocený život na klidném místě. V roce 1986 se jim podařilo tento podivný sen uskutečnit. 
 3. Zelená vila, Kanada, Britská Kolumbie Tento dům je dokonale maskován okolní přírodou díky zelenému mechu na střeše budovy. 
 4. Jeskynní dům, Švýcarsko, Vals Ve Švýcarsku věnují velkou pozornost tomu, aby krása okolní krajiny nebyla narušena při stavbě domů. Kanton Graubünden zakazuje stavbu vysokých domů, takže místní architekt musel použít jeskyni k vybudování domu. 
 5. Mikročtvrť na střeše obchodního centra, Čína, Hunan Šťastný nález, který vám umožní mít úžasný výhled, dostatek obytného prostoru a dokonce i pozemek, což je pro Čínu neuvěřitelný luxus! 
 6. Chalupa v horách, Norsko, Hordaland Tento dům dokonale splývá s okolní přírodou, což bylo cílem architektů. Aby dosáhli tohoto efektu, obložili ho kameny a mechem. 
 7. Podzemní vila, Chile, Coquimbo Kolemjdoucí uvidí pouze pár sloupů umístěných ve stepi. Dům je však vidět z moře. Jeden z jeho pater je umístěn pod zemí. 
 8. Hotel Tree Cube, Laponsko Obrovská zrcadlová krychle umístěná na stromě má rozměry 4x4x4 m. Je skrytá před zvědavými zraky hustými borovicovými větvemi. V této podivné budově najdete dvojlůžko, toaletu, obývací pokoj a střešní terasu. Do budovy se dostanete po dvanáctimetrovém mostě. Její stěny jsou pokryty infračervenou fólií, která pomáhá ptákům rozpoznat překážky. 
 9. Dům v kalifornských dunách, USA Toto podivné obydlí vyvolává asociaci s pískovými dunami nebo houbami. Dokonale zapadá do pouštních krajin Kalifornie. 
 10. Penthouse zabudovaný do skály, Libanon, Bejrút Neobvyklý projekt je dům zabudovaný do skály, umístěný přímo nad Středozemním mořem. Zpočátku investoři projevili malý zájem o tento projekt. Nicméně po zveřejnění jeho fotografie na internetu se libanonská realitní agentura přihlásila, aby ho uskutečnila. 
 11. Vila na útesu, Island Americký designér Alex Hogreff se podílel, nebo spíše štětcem, na projektu luxusní vily umístěné na útesu na Islandu. Rád bych věděl, jak vyřešil otázku související s erozí půdy?
Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet