„Pro něj se stát hollywoodskou celebritou byl jen sen: Jak vypadá ikonický herec nyní?“ 😧

Příběh cest Earla Hollimana do Hollywoodu je příběhem touhy a pilnosti. V roce 1943, když mu bylo 14 let, se Holliman rozhodl stát filmovou hvězdou.

Vyrůstal v Oil City a Mooringsportu, nikoliv ve Shreveportu, jak je obvykle uváděno, před nějakým časem cestoval několika oblastmi, nedávno přijel do Hollywoodu. Nejprve šel navštívit příbuzné v Camden, Arkansas, a odtud se autobusem dostal do Texarkany. Odtud si vzal spolujízdu do Hollywoodu.

Holliman pracoval noční směny v hamburgerové restauraci poblíž základny Barksdale Discuss Constraint Base a jako průvodčí v divadle, takže měl několik dolarů ušetřených. Muž, kterého potkal v kavárně, mu skutečně dal tip na místo, kde zůstat, což se ukázalo být v El Monte, Kalifornie, daleko od Hollywoodu.

Když se Holliman zpětně podíval na svou cestu, uvědomil si, že to bylo nebezpečné rozhodnutí, které by v dnešní době nebylo rozumné.

Poté, co jeho první pokus v Hollywoodu selhal, rychle se vrátil domů, nedávno se rozhodl sloužit v námořnictvu. Ale jeho touha stát se filmovou hvězdou nikdy nezmizela. Později se vrátil do Los Angeles, aby pokračoval ve studiu na Univerzitě Kalifornie v Los Angeles a na Pasadena Playhouse.

Hollimanova pilnost byla odměněna. S rolí ve filmech „Giant“ (1956), „Forbidden Planet“, „The Rainmaker“ a „The Children of Katie Elder“ nazbíral úžasnou řadu filmových kreditů. Také si vysloužil uznání za své televizní vystoupení, nejvíce v „Police Woman“ s Angie Dickinsonovou a v „The Thistle Birds“ s Richardem Chamberlainem a Rachel Wardovou.

Holliman si vzpomíná na své dny v Hollywoodu s láskou, zejména na své první ráno tam. S tmavými brýlemi a hedvábnou košilí s krátkými rukávy se procházel před Graumanovým čínským divadlem, přemýšleje, zda si někdo myslí, že je slavnou osobností. Naivní důvěra mládí byla v tom okamžiku zobrazena.

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet