„Muž v cirkusu, Schlitzie Dívka! Kdo byl a co se s ním poté stalo?“ 😱

Podívejte se na tohoto jednotlivce na fotografii, je zřejmé, že vyvolává škálu silných emocí. Někteří by mohli na svých tvářích cítit ďábelský úsměv, jiní by mohli pociťovat soucit nebo lítost, někteří by se mohli rozesmát a někteří by mohli pociťovat i trochu strachu. Každý z nás prožívá silné reakce. Je těžké zůstat lhostejným nebo jen tak projít kolem. Proto jsem se rozhodl napsat o tomto velmi zajímavém člověku.

Nazývaný „Poslední z Aztéků“, „Opičák“ a „Vousatá dívka“, tento muž byl vystavován v cirkuse pod různými významnými tituly, aby zaujal zvědavost publika. Lidé toužili po vzrušení a zábavě, vyvolávajíc vždy nové, fascinující legendy. Za těmito příběhy však stál skutečný hvězda cirkusu, muž, za kterého lidé platili velké peníze, aby ho viděli. Pod cirkusovou maskou byl milý a upřímný člověk se složitým životním příběhem. Kdo tedy byl tento muž? Pojďme odhalit jeho příběh.

Na začátku je třeba říci, že osoba na fotografiích byla muž. Cop s mašlí a ženské šaty, které nosil během vystoupení, byly součástí jeho cirkusové persony. Skutečný život tohoto muže je obestřen záhadami. Detaily o jeho rodičích, jeho rodném jméně a přesném datu narození jsou nejasné. Jedna z verzí uvádí, že jeho jméno bylo Simon Metz, narozený v září 1901.

Je možné, že ho jeho rodiče opustili kvůli jeho neobvyklému vzhledu, což ho přivedlo do cirkusu, kde našel uznání. Pro diváky byl zajímavostí, ale pro cirkusovou skupinu byl rodinou. Simon měl vzácné onemocnění nazývané mikrocefalie, které způsobilo jeho nezaměnitelný vzhled a rozvojový věk tříletého dítěte, vyžadující neustálou péči. Jeho náhradní otec, dressér zvířat George Curtis, ho adoptoval a staral se o něj jako o vlastního syna.

V cirkuse dostal Simon titul Schlitzi. Tento titul pravděpodobně nebyl vybrán náhodou, jelikož byl často představován jako mladá dáma. Přijal příjmení svého nového otce a stal se Schlitzi Curtis. Schlitzi měřil pouhých 122 cm a měl nevyvážené tělesné proporce kvůli svému stavu. V 20. letech 20. století se stal hvězdou cirkusu a získal další popularitu díky své roli ve filmu „Freaks“ z roku 1932, kde hrál sám sebe. Film byl výrazný a občas krutý, vyvolal vášnivé diskuse a byl dlouho zakázán.

V roce 1965 zemřel George Curtis, čímž Schlitzi zůstal bez opatrovníka. Bojoval, aby našel své místo ve společnosti, a nakonec skončil v psychiatrické léčebně, kde se uzavřel. Naštěstí se setkal s Charge Unksem, klaunem a žonglérem z cirkusu, v léčebně. Vytvořili přátelství a Charge nakonec vzal Schlitzího z léčebny pod svou péči a vrátil ho zpět do cirkusu.

Schlitzi Curtis pokračoval ve vystupování v cirkusu až do roku 1968. Cirkus nebyl pouze jeho pracovním prostředím, ale také jeho domovem, kde našel opravdové přátelství. Schlitzi zemřel v roce 1971, zanechav po sobě trvalou stopu ve srdcích všech kolem něj.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet