«Pokud meloun vypadá takto po nakrojení, okamžitě ho vyhoďte. 😱 Proč je to tak zvláštní?»

Vyhoďte meloun okamžitě, pokud po nakrojení vypadá takto. Melouny jsou oblíbeným letním ovocem, které milují jak děti, tak dospělí. Jsou bohaté na vodu a pomáhají udržovat tělo hydratované.

Protože nemůžeme zjistit, zda je meloun dokonalý, dokud není nakrojen, je důležité si při jeho nákupu všimnout několika klíčových znaků.

Tvar, vzhled a barva stopky jsou jedny z nejdůležitějších faktorů. Meloun musí být těžký. Meloun je příjemný, pokud ho zvednete a zjistíte, že je těžší, než vypadá. Zaměřte se na oblast na melounu. Tato skvrna naznačuje úroveň zralosti melounu. Hledejte žlutou skvrnu na druhé straně stopky. Meloun není dostatečně zralý, pokud je skvrna zelená nebo bílá. Slupka by měla být také lesklá.

Můžete také poklepat na meloun prsty, abyste se ujistili, že je zralý. Je bezpečné konzumovat meloun, pokud zní dutě. Hledejte také melouny s oválným nebo kulatým tvarem, než asymetrické! Jezte pouze melouny, které jsou rozdělené uprostřed.

Jak nakrájet meloun (Nejsnadnější způsob krájení) – Fifteen Spatulas

Každá rodina se snaží konzumovat stravu bohatou na kalorie z ovoce a zeleniny. Z tohoto důvodu je důležité se naučit rozlišovat mezi rostlinami pěstovanými přirozeně a těmi pěstovanými s pomocí umělých hnojiv. Někteří producenti se snaží používat urychlovače pro zrychlení růstu melounů. Střed melounů je jedním z charakteristických znaků melounů pěstovaných uměle. Když meloun vyvine takovýto prasklinu, byly použity chemické hnojiva k urychlení růstu.

Výhody konzumace melounu Semena melounu jsou stejně výživná pro tělo jako ovoce. Uchovejte tedy semena melounu, jsou bohatá na živiny. 30,6 gramů bílkovin, což je 61% denní doporučené dávky, je dostupných ve 150 gramech suchých semen.

Bílkoviny ze semen obsahují tryptofan, kyselinu glutamovou a lysin, které jsou nezbytnými aminokyselinami. Kromě toho obsahují arginin, který může regulovat krevní tlak a zmírňovat bolest v cévách. Niacin, vitamín B, který je důležitý pro udržení trávicího systému, nervového systému a elasticity kůže, je také obsažen v semenech melounu. Vitamíny jako thiamin, riboflavin, vitamín B6 a kyselina pantothenová jsou také přítomny v semenech.

How to Cut a Watermelon (Easiest Way to Cut) - Fifteen Spatulas

Další výhodou konzumace semen melounu je příjem živin podporujících svaly a klouby, jako je hořčík, fosfor, draslík, sodík, měď, mangan a zinek. Melounová dužina má velmi nízký obsah tuku a cholesterolu. Citrulin, který je převážně přítomen ve slupce, pomáhá při odstraňování amoniaku z jater. Kromě toho citrulin rozšiřuje krevní cévy, snižuje oxidační stres a zvyšuje naši energetickou úroveň.

Vitamíny A, C, D, E, B6 a B12, kyselina pantothenová, železo, vápník, hořčík, draslík, fosfor, zinek a selen jsou také obsaženy v melounu. Kromě posilování imunitního systému mohou vitamíny a antioxidanty pomoci předcházet srdečním chorobám, zánětům kloubů a některým druhům rakoviny, jako je rakovina tlustého střeva, prostaty, prsu a děložního čípku. Ve srovnání s rajčaty má meloun vyšší koncentraci lykopenu, silného antioxidantu, který snižuje špatný cholesterol a chrání proti osteoporóze, šedému zákalu a kardiovaskulárním chorobám.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet