🤯 «Počkejte na první vlnu, pokud si myslíte, že tyto kroky jsou snadné. 😮 Nic není tak snadné, jak se zdá.» (Video)

Napadlo vás někdy, že by to mohly být obyčejné cementové schody? Když vlny začnou zpívat svou píseň, poznáte, že nejsou ničím obyčejným! Velké kroky vám umožní běžet po nich, ale to není to, co je dělá tak spektakulárními.

Seznamte se s nejneuvěřitelnějším hudebním nástrojem na světě, který produkuje voda sama, nikoli lidské ruce. Po svém debutu pro veřejnost v roce 2005 se melodie tohoto zázraku rychle staly oblíbenou turistickou atrakcí.

Navržený chorvatským architektem Nikolou Bašićem, mořské varhany byly vytvořeny, aby upoutaly pozornost na ohromující pobřeží Zadaru. Vzduch a voda vstupují přes nejnižší schody, které připomínají schodiště nořící se do moře, a jsou následně směrovány do rezonančních komor pod povrchem.

Poté jsou nasměrovány na vyšší schodiště, kde hrají harmonickou hudbu napodobující stoupající a klesající vlny. Uklidňující tóny původního díla poskytly útěchu Zadaru, městu zničenému druhou světovou válkou a konfliktem v roce 1991. Jeho melancholické melodie zdánlivě vymazávají hrůzy minulosti města a nabízejí obyvatelům i návštěvníkům klidné útočiště.

Dnes je skvělý den k tomu, abyste se uvolnili na schodech, užili si poslední sluneční paprsky a strávili čas s přáteli při poslechu relaxační hudby.

Nezapomeňte tento fascinující článek přeposlat svým přátelům!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet