«Můj manžel byl na dovolené. Rozhodla jsem se ho překvapit v práci, aniž bych to věděla!» 🤨

Myslela jsem si, že překvapím svého manžela obědem v práci, ale zjistila jsem, že je na dovolené. Druhý den, plná pochybností a zmatení, jsem ho sledovala a objevila jsem šokující tajemství u své sestry doma. Byla jsem nucena přehodnotit všechny své podezření ohledně mého manželství a mé rodiny po tom, co jsem zjistila.

V úterý jsem se rozhodla překvapit Bena v práci s obědem. Celé ráno jsem připravovala jeho oblíbené jídlo, lasagne. Měla jsem trochu času pro sebe, když děti byly ve škole, takže jsem si myslela, že by to byl milý gesto. Kdo by neocenil kvalitní oběd a překvapivou návštěvu od své ženy?

Sekretářka v jeho kanceláři na mě zvědavě koukala, když jsem dorazila. Zeptala se mě, dívajíc se na lasagne v mých rukou: „Přišla jste za Benem?“ Ano, chtěla jsem mu jen přinést oběd. Je k dispozici? Zastavila se. „Ben je už dva týdny na dovolené.“ Stála jsem tam v šoku, snažíc se pochopit, co řekla. Na dovolené? Říkal mi, že bude tento týden pracovat pozdě každý den. Cítila jsem, jak se mi v žaludku tvoří uzel, a na čele se mi objevily studené kapky potu. Poděkovala jsem jí a odešla.

Snažila jsem se to doma pochopit. Možná to bylo nějaké nedorozumění. Ale jaké nedorozumění trvá dva týdny? Měla jsem neodbytný pocit, že je něco opravdu špatně. Rozhodla jsem se tedy další den ho sledovat, jako by to udělala každá podezřívavá manželka.

Požádala jsem po telefonu svou matku, aby na den dohlédla na děti. Řekla jsem jí, že musím vyřídit pár záležitostí. Nevšimla si zmatku, který se ve mně odehrával; byla příliš šťastná, že může pomoci. Rozhodla jsem se sledovat Bena, abych sama zjistila, co se děje.

Držela jsem si odstup, když jsem ho pozorovala, jak odjíždí z domu a nasedá do svého auta. Po přejezdu města dorazil k domu mé sestry Kate. Když jsem ho viděla vystoupit z auta, spadla mi čelist. Kate vyšla ven, vřele ho přivítala a vedla ho dovnitř.

Moje myšlenky se začaly točit. Měli Ben a má sestra nějaký vztah? Bylo to pro mě neuvěřitelné, ale bylo nějaké jiné vysvětlení? Slzy se mi hrnuly do očí a bolest z nevěry mě hluboce zasáhla. Potřebovala jsem si být jistá. Po zastavení auta kousek od Kateina domu jsem zavolala právničku Carlu. Už pro nás řešila nějaké právní záležitosti, takže jsem jí důvěřovala. S hlasem třesoucím se smíchem a zlobou jsem jí všechno řekla.

„Julio, získat nějaké tvrdé důkazy, než dojdeš k závěrům,“ odpověděla Carla klidně a věcně. „Je důležité být si jistý, než podnikneš právní kroky.“

Věděla jsem, že má pravdu. Vrátila jsem se k domu Kate a začala se chovat jako špion. I když jsem se cítila hloupě, musela jsem zjistit pravdu. Koukala jsem skrz okno.

Viděla jsem, jak Ben a Kate sedí u kuchyňského stolu a vážně diskutují nad hromadou papírů. Občas se rozhlédli, jako by se báli, že je někdo přistihne.

Co plánovali? Čím víc jsem je sledovala, tím více jsem byla přesvědčená, že něco není v pořádku. Nejenže měli aféru; měli plány.

Třesoucíma se rukama jsem pořídila pár fotek na svůj telefon. Potřebovala jsem důkaz – něco hmatatelného, s čím bych mohla Bena konfrontovat. Moje představivost se rozjela s hroznými scénáři všeho druhu. Co plánovali?

Zavolala jsem Jamesovi z auta. Zvedl to na první zazvonění. Můj švagr James byl vždy praktický člověk v rodině. Byl klidný a pevný, na rozdíl od bezstarostné povahy mé sestry Kate, s kterou byl ženatý téměř deset let.

James a Ben si dobře rozuměli, často se scházeli kvůli své lásce k vaření a sportu. Věřila jsem Jamesovi a věděla jsem, že by mohl pomoci.

„Jamesi, tady Julie. Musím s tebou mluvit o Benovi a Kate.“

Nastalo ticho. „Julie, klid. Co se děje?“

Třesoucím se hlasem jsem vykřikla: „Myslím, že mají poměr.“

James vydechl. „Julie, prosím, přijď sem hned.“

S hlavou plnou strachu a pocitem zrady jsem se vrátila k domu Kate. Jamesovo auto už bylo zaparkované venku, když jsem dorazila. Přešla jsem k domu a znovu se podívala oknem. James seděl u kuchyňského stolu s Benem a Kate.

Přes částečně otevřené okno jsem slyšela útržky jejich rozhovoru.

James řekl s ustaraným výrazem: „Julie mi volala. Myslí si, že máte poměr, a je z toho strašně vystresovaná.“

Ben kývl. „To znamená, že neví všechno.“

„To je skvělé!“ odpověděla Kate nadšeně.

„Náš plán funguje,“ pokračoval Ben.

Moje srdce se zlomilo. Přestala jsem poslouchat. Vtrhla jsem do domu, vzteky bez sebe.

„Vy zrádci, vy lháři a podvodníci! Jak jste mi to mohli udělat?“

Ben a Kate na mě zírali v šoku. James vstal a snažil se mě uklidnit.

„Prosím, Julio, dovol nám to vysvětlit.“

„Co je třeba vysvětlit? Že moje sestra je objektem manželovy nevěry?“ Slzy mi tekly po tvářích, když jsem křičela.

Ben se mě pokusil uklidnit jemným tónem: „Julio, není to tak, jak si myslíš. Pracoval jsem na překvapení pro tebe, když jsem byl na dovolené.“

Hořce jsem se zasmála. „Překvapení? Scházet se každý den u Kate doma je překvapení?“

„Ano,“ odpověděl Ben pevně. „Snažil jsem se splnit tvůj sen. Vždy jsi říkala, že chceš otevřít kavárnu, správně?“

Zamrkala jsem, nevěříc vlastním uším. „Co?“

Kate přišla dopředu s hromadou dokumentů. „Ben pro tebe kupoval kavárnu ze svého dědictví. Pracovali jsme na podnikatelském plánu a všech potřebných právních dokumentech.“

Můj hněv začal ustupovat zmatku a náznaku naděje. „Kavárnu? Pro mě?“

Ben kývl a podal mi složku. „Podívej, tady jsou všechny dokumenty. Všechno od návrhů na rekonstrukci až po nájemní smlouvu. Chtěl jsem, aby to bylo dokonalé, než ti to řeknu. Chtěl jsem vidět tvůj výraz, když ti předám klíče.“

Prohlížela jsem dokumenty se slzami v očích. Všechno bylo na svém místě. Kavárna, o které jsem vždy snila, byla důkazem jeho oddanosti a lásky. Ben mě objal, když jsem se zhroutila, protože mi nohy vypověděly službu.

„Omlouvám se, Bene. Myslela jsem… Myslela jsem si, že jsi mi nevěrný.“

Objal mě pevně a zašeptal: „Vím. Chtěl jsem, aby to bylo překvapení, ale měl jsem ti to říct. Chtěl jsem vidět tvůj obličej, až ti předám klíče.“

„Jsem tak hloupá,“ brečela jsem do jeho hrudi. „

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet