„Srdcervoucí zpráva! 💔 Ve věku osmdesáti let nás opustil skvělý Martin Mull, známý z Roseanne a Sabriny.“ 😞

Zkušený komediální herec Martin Mull, který během své dlouhé kariéry ztvárnil desítky rolí v televizi, včetně nezapomenutelných rolí v seriálech Roseanne a Sabrina – mladá čarodějnice, zemřel ve věku 80 let.

Mullova dcera Maggie oznámila zprávu na Instagramu: „S těžkým srdcem sděluji, že můj otec zemřel doma 27. června po statečném boji s dlouhou nemocí. Byl známý tím, že exceloval v každém kreativním oboru, kterému se věnoval, a za reklamy na Ruddy Roof Hotel. Tuto vtipku by považoval za zábavnou. Nikdy nebyl nudný. Můj otec bude hluboce chybět své manželce a dceři, přátelům a kolegům, dalším umělcům, komikům a hudebníkům a—známka skutečně výjimečné osoby—mnohým, mnohým psům. Strašně jsem ho milovala.“ Mullův spoluhráč z Roseanne, Michael Fishman, který hrál D.J., sdílel poctu Martinovi na sociálních sítích: „Martin Mull je legenda. Měl obrovský talent a byl vždy zábavný. Jak úžasný byl před kamerou, byl ještě úžasnější mimo ni. Svět byl lepší s ním. Možná druhá strana potřebovala více smíchu.“

Mull začal svou kariéru jako hudební komik, psal a předváděl satirické písně a otevíral koncerty pro Billyho Joela a Bruce Springsteena na počátku 70. let. Poté se prosadil v herectví s rolemi v seriálu Mary Hartman, Mary Hartman a jeho spin-offech Fernwood 2 Night a America 2 Night. Objevil se také v několika filmech z 80. let, včetně Mr. Mom a Clue.

V roce 1991 se přidal k obsazení seriálu Roseanne, kde hrál Roseannina veselého šéfa Leona, a opakoval tuto roli po většinu původního vysílání seriálu. Poté hrál ředitele Willarda Krafta v seriálu Sabrina – mladá čarodějnice a byl pravidelným celebritním hostem na Hollywood Squares. Dále hrál soukromého detektiva Gene Parmezana v seriálu Arrested Development a Charlieho lékárníka Russella v seriálu Dva a půl chlapa.

Mullova kariéra pokračovala i během roku 2010, kdy se objevil v seriálech Community, Psych a Veep, za který získal svou jedinou nominaci na Emmy. Objevil se také ve dvou krátce trvajících sitcomech na Foxu: Fathers, produkovaným Sethem MacFarlanem; a The Cool Kids, vedle Vicki Lawrence, Davida Alana Griera a Leslieho Jordana. Jeho poslední televizní vystoupení bylo v několika epizodách seriálu The Afterparty od Apple TV+, který se vysílal minulý rok.

Grier vzdal hold Mullovi na Twitteru: „Odpočívej v pokoji. Tak, tak smutné. Jeden z mých komediálních hrdinů je pryč. Miloval jsem ho navždy. Měl jsem tu čest s ním pracovat a poznat ho, a budu postrádat jeho vhled, důvtip a brilantnost. Skvělý malíř, bavič a vypravěč.“

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet